utorok 25. novembra 2014

nail polishes


Niektoré z vás sa ma viackrát pýtali, aké používam laky na nechty. Preto som sa rozhodla, že pre vás pripravím samostaný post. Nemám len jednu obľúbenú značku, favoritov mám viacerých. O tých sa dočítate neskôr. Svoju zbierku sa určite chystám doplniť ešte o laky ako sú Essie, O.P.I, Pupa atď. Chcela by som ich vyskúšať a porovnať. Zatiaľ mi však nechýbajú, pretože mám celkom pestrú paletu farieb a ďalšiu navyše nepotrebujem. Aspoň zatiaľ ;) Úprimne povedané, lak už som si nekúpila pekne dlho a ten ďalší bude len malý rozmar. Ale povedzme si narovinu dievčatá, rozmar-nerozmar, máme ich veľmi rady či už na poličke alebo na našich nechtoch, všakže?


Some of you have asked me several times what nail polishes I use. So I decided to write a post about it. I don't have only one favourite brand, I have several favourites. You can read about them later. I would like to spread my collection with brands such as Essie, O.P.I., Pupa etc. I would like to try them and compare. But I don't miss them now because I have quite varied palette of colours and don't need another one. At least not yet ;) Honestly, I haven't bought a new nail polish a pretty long time and the next one will be just a little whimsy. But girls, whimsy or not, we love them whether on our shelves or on our nails.


AVON - mám rada túto značku. Ich laky majú dobrú textúru, hoci sú viac tekutejšie. Ale jedna vrstva je úplne postačujúca. Prevládajú najmä pastelové farby perfektné na jar a leto. Potom tu mám ešte žiarivú tmavo červenú pre okúzľujúcu noc a najtemnejšiu modrú ako nočná obloha.

AVON - I like this brand. Their nail polishes have a good texture, even if it's a little bit more liquid. But one layer is enough. I have mainly pastel colours perfect for spring and summer. Then I have one sparkling deep red for a charming night and the deepest blue like a night sky.

CATRICE - stojí to za to. Ďalšia dobrá textúra, pekné farby a skvelá cena. Čo viac chcieť? A nebojte sa modrej na nechtoch. Je to síce trochu netypické, ale nie zlé. Chce to len odvahu :)

CATRICE - it's worth it. Another good texture, nice colours and great price. What more to want? And don't be scared of blue on your nails. I must admit it's a bit unusual but not bad. You need only a bit courage.

MISS SPORTY - hmm bola som trochu prekvapená keď som zistila, že z tejto značky mám len dva odtiene. Mix fialovej so slivkovou a metalickú zlato-zeleno-fialovú. Milujem ich! Plus vždy používam Nail expert manicure ako podlak.


MISS SPORTY - hmm I was a little bit surprised when I found out that I have only two nail polishes from this brand. Mix of purple and plum and metalic gold-green-violet. Love them! Plus I always use Nail expert manicure like a cover under every nail polish.
Moji odpadlíci :) Z každej značky mám len po jendom, ale nie preto, že by sa mi niečím nepáčili. Len sa tak prihodilo. Práve tu mám veľa svojich favoritov, o ktorých sa dočítate nižšie.

My renegades :) I have only one piece from every brand, but not because I don't like something on them. Just it happend. Right here I have a lot of favourites, which you can read about them below.
RIMMEL - je skvelá značka. Zbožňujem ich laky na nechty, farby a tiež konzistenciu. Ale čo skutočne oceňujem, sú ich ploché štetečky. Sú tak jednoduché na použite a lakovanie s nimi je zábava. 

RIMMEL - is a great brand. I adore their nail polishes, colours and consistence as well. What I really appreciate, are their flat brushes. They are so easy to applicate and it's always fun to use them.   
MAYBELLINE - prisahám, že som si myslela, že mám viac kúskov :D ale nie. Vo všeobecnosti je môj názor na laky tejto značky taký, že majú celkom dobrú kvalitu. Ale bola som veľmi sklamaná z Vintage Leather. Očakávala som viac. Po zaschnutí to nevyzerá vôbec dobre a pripomína poškodenú tabuľu so škrabancami. Dúfala som, že táto špeciálna edícia bude vyzerať super, ale s najväčšou istotou si už ďalší iný nekúpim.

MAYBELLINE - I swear I thought that I have more pieces :D but no. In general my opinion on this brand is, that it has a quite good quality. But I was very dissapointed from Vintage Leather. I expected more. After drying it doesn't look nice, it reminds demaged school board with scratches. I hoped that this special edition will look cool, but probably won't buy any other.
S-HE - fajn konzistencia a priemerná výdrž laku je tak týždeň, ak takmer nič nerobíte. (Ale to asi pri takmer všetkých všakže?)  Mám veľmi rada tmavé a zemité farby a je zaujímevé, že sa náhodne stretli práve pri tejto značke :)

S-HE - good consistency and an average life of paint is a week when you do almost nothing. (But it is almost nearly every one, isn't it?) I like dark and earthy colours very much and it's interesting that they randomly met at this brand :)
Moji obľúbenci. Zbožňujem ich nielen kvôli krásnym a pre mňa top farbám, ale aj dobrej kvalite. 
My favourites. I adore them not only because of their colours, the top for me, but for a good quality as well.


MAVALA, Las Vegas - tmavo vínová sa hodí takmer ku všetkému, nie je vtieravá, zbytočne príliš nevyniká, ale dodá vám patričný šmrnc. Laky sú mi sympatické maličkými rozkošnými fľaštičkami, ktoré bohato stačia a zbytočne sa vám nevysušia. Cena je však o niečo vyššia, no kvalita tiež.

ADOS, 564 - túto značku u nás nezoženiete. Kúpila mi ju kamarátka keď sme boli spolu minulý rok na dovolenke v Chorvátsku. Pod nátlakom :D som si vybrala túto farbu. A je to tá najkrajšia žiarivá červená akú ste kedy videli! Na nechtoch vydrží naozaj veľmi dlho, čo ma úplne prekvapilo. A cena, v prepočte len niečo cez euro, ma dostala úplne do kolien! Zhrnuté a podčiarknuté najlacnejší a najkvalitnejší lak aký mám! :)

L´ORÉAL, 613 - ploský štetec, nádherná farba, dostupná cena a bežná výdrž (asi tak týždeň). Nemám čo vytknúť.

ESSENCE, 125 absolutely blue - farba, ktorá ma nikdy neomrzí. Bledučko modrá/ nebesky modrá/ baby blue, nazvite si ju ako chcete, je synonymom nežnosti. Hodí sa nielen bábätkám, ale aj veľkým dievčatám. Keď ju mám na nechtoch počujem vždy len samú chválu.

DIOR, Rock coat - môj najdrahší lak si zaslúži pomyselnú medailu. Čiernu nosím na nechtoch odkedy si pamätám. Toto je však jej nežnejšia a ľahšia varianta. Aby som docielila aspoň trochu tmavší odtieň, musím naniesť minimálne tri vrsty. Zdá sa to byť trochu zdĺhavejší proces, ale našťastie lak rýchlo schne. Obsahuje dokonca aj jemné jagavé čiastočky, čím pôsobí viac glamour.

MAX FACTOR, 10 snow white - biely lak pôsobí veľmi sviežo a mal by byť povinnou výbavou každej kozmetickej taštičky. Nebola som šťastná keď som zistila, že má príliš tekutú konzisteciu, no neskôr som bola prekvapená, že stačí len jedna vrstva. A tiež celkom dlho drží, takže spokojnosť.

AVON, luxe lavender - ďalšia pekná farba, ktorú ľudia obdivujú. Ako som vám už povedala, mám rada túto značku kvôli kvalite a ľahkej aplikácii. Číslo jedna :)

RIMMEL, 362 barely there - najkrajší telový odtieň aký som kedy videla. Zháňala som  "ten pravý" celkom dlho. Pristane mojej bledšej a v lete aj opálenej pokožke a navyše obsahuje tiež jemné ligotavé čiastočky. Odporúčam.


MAVALA, Las Vegas - dark burgundy fits with almost everything, it's not intrusive, unnecessary stand out too, but give you due pizzazz. These nail polishes are nice to me due to their tiny delightful bottles, which are enough and don't drain unnecessarily. The price is a bit higher, but the quality too.

ADOS, 564 - you can't buy this brand in our shops. My friend bought it to me when we were on holiday in Croatia las year. Under pressure :D I chose this colour. And it is the most beautiful bright red you've ever seen! It lasts on nails a really long time what totally suprised me. And the price was only over one euro, what got me completely on the knees! Summarized and underlined, the cheapest and the best quality nail polish what I have! :)

L´ORÉAL, 613 - a flat brush, a wonderful colour, an affordable price and a normal holding time (about a week). I have nothing to reproach.

ESSENCE, 125 absolutely blue - the colour that never get me tired. Light blue/ sky blue/ baby blue, call it like you want, it is synonymous of tenderness. It is suitable not only for babies, but also for big girls. If I have it on my nails I can hear only nice words on it.

DIOR, Rock coat - my the most expensive nail polish deserves an imaginary medal. I've been wearing black since I remember. However, this is gentler and lighter option. To reach a bit darker shade I have to applied it at least three times. It seems to be a bit lenghtier process, but fortunately the colour dries quickly. It contains even fine sparkling particles, which looks more glamour.

MAX FACTOR, 10 snow white - a white nail colour looks very fresh and it is must have for every cosmetic bag. I wasn't happy when I found out that it is too liquid, but later I was surprised that only one layer is enough. And also it holds quite a long time, so satisfaction.

AVON, luxe lavender - another lovely colour that people admire on me. As I told you, I like this brand because of quality and smooth aplication. Number one :)


RIMMEL, 362 barely there - the most beautiful nude shade that I've ever seen. I was looking for "that right shade" a long time. It fits to my pale skin and also my tanned skin in summer and additionally it contains also fine glittering particles. I recommend. 


Photos by: Michal Jakubec


21 komentárov:

 1. I also use Rimmel, it is my favorite nail brand, specilly for the bruches, as you told!
  Great post doll!

  http://www.alisagromova.com/

  OdpovedaťOdstrániť
 2. Tato sbírka je opravdu pastva pro oči:) Líbí se mi ten červený lak Ados z odpadlíků..a vlastně všechny červené a oranžové odstíny z tvé sbírky:)
  Nejčastěji používám laky Maybelline Colorama, protože na mých nehtech vydrží opravdu nejdéle, ale taky mám kvalitní sbírku Rimmelu :)
  ...//Instantní krása//... ...//Instagram//...

  OdpovedaťOdstrániť
 3. Krásná sbírka, u mě co do počtu vedou laky Essence, Rimmel, Maybelline Colorama, jinak z ostatních mám vždy po pár kouscích :)

  Victoria ´s Secret - Vánoční Giveaway

  OdpovedaťOdstrániť
 4. now I'm in the mood for nails in all kind of colors. great post

  www.thefashionfraction.com

  OdpovedaťOdstrániť
 5. the shades are perfect! great taste sweetie

  http://michaelmacalos.com

  OdpovedaťOdstrániť
 6. Amazing photos and products!! I loved that almost every photo had a different backgroung!! Great job with your blog!
  Aresmar blog

  OdpovedaťOdstrániť
 7. I like the photos and background- you must put a lot of effort in this post. I like your collection. And I'm glad I'm not the only one who hasn't bought another nail polish in ages :) xx Maja
  - http://modern-muffin.blogspot.com

  OdpovedaťOdstrániť
 8. Rimmel a Avon mám taky ráda a doma mám od obou značek nejen jeden:)

  OdpovedaťOdstrániť
 9. Pekna zbierka lakov :) ako v obchode , paci sa mi, am

  OdpovedaťOdstrániť
 10. you've got such a big collection of nail polish! this is like nailpolishporn hahahaha loving all the shades x

  http://only4feet9.blogspot.com

  OdpovedaťOdstrániť